Wyjątkowe mieszkanie w stylu loftowym | Decoroom

2016-09-05

Wyjątkowe mieszkanie w stylu loftowym

Po prawej stronie Wisły istnieje w Warszawie unikatowe miejsce pełne zieleni. Wyróżnia się ono niezwykłą aktywnością kulturalną i wzmożoną działalnością artystyczną. Mowa oczywiście o Soho Factory. Na jego terenie powstał właśnie nowoczesny apartamentowiec, do którego dziś Was zabiorę. Udamy się do mieszkania, które znajduje się na 11 piętrze. Dzięki temu, że w pobliżu nie ma innych wysokich zabudowań, całą okolicę mamy w zasięgu wzroku.

A jest co podziwiać, ponieważ jest to jedna z najstarszych części tej strony Warszawy! Na ośmiu hektarach terenu, jaki obejmuje Soho Factory, znajdują się budynki pofabryczne, w których swoją siedzibę znalazły m.in. redakcja „MaleMena”, pracownia architektoniczna WWAA, Muzeum Neonów, restauracje, galerie sztuki, teatr oraz kino. Nadal trwa rewitalizacja pozostałych budynków fabrycznych na tym terenie. W pobliżu znajdują się także Stadion Narodowy, dworzec Warszawa Wschodnia i Warszawa Stadion, Park Skaryszewski, oraz Teatr Powszechny.

Początkowo w skład mieszkania wchodziły 4 pokoje, 2 łazienki, garderoba i zamknięta kuchnia. Wszystko to było przygotowane z myślą o dużej rodzinie. Jednak po stworzeniu kilku różnych wizualizacji zapadła decyzja, by to wyjątkowe, 73-metrowe mieszkanie zupełnie odmienić. Architekt postanowiła wykorzystać potencjał tego miejsca, przeprowadzić całkowitą metamorfozę i stworzyć elegancki apartament dla singla. Każda ściana w tym mieszkaniu została wyburzona, co wiązało się także z przeniesieniem wszystkich instalacji. Podczas tych pierwszych prac wnętrza tonęły w kurzu, pyle i brudzie. Jednak efekt, który możemy dziś oglądać jest oszołamiający i potwierdza tylko, że warto się trochę ubrudzić, by otrzymać coś niezwykłego.

Cały apartament został stworzony w nowoczesnym i ekskluzywnym stylu, z oszczędnymi środkami wyrazu. Królują tu minimalizm i niestandardowe rozwiązania, m.in. granitowa wyspa i brak zwyczajnych drzwi. Całość wykonania potwierdza tylko, że czasem watro zejść ze ścieżki, którą podążają wszyscy i stworzyć coś niezwykłego, naszego i wyjątkowego. Atutem tego apartamentu są nie tylko oryginalne wnętrza, ale także tętniąca energią okolica. Przyjedź tu i poczuj komfort życia w tym miejscu na własnej skórze.

więcej na temat tej realizacji na blogu 

Ostatnio dodane