Błękit, granat, szafir - niebieski impuls

Wiedzieliście, że niebieski, to kolor, który ma najwięcej odcieni w przyrodzie? Atramentowy, królewski błękit, turkus, chabrowy, ultramaryna, cyjan, kobaltowy, lazurowy - to tylko niektóre z nich. Niezależnie od nazwy intrygują i przyciągają uwagę. Zobaczcie jak prezentują się we wnętrzach.

Odcienie granatu i błękitu użyte w odpowiedni sposób wprowadzają do wnętrz intrygujący, a jednocześnie przytulny klimat. Doskonale komponują się z bielą, pastelami, delikatną szarością czy czernią.

Granat i niebieski najlepiej wygląda na dużych powierzchniach –na ścianach czy frontach szafek. Takie kolory są jednak bardzo wymagające - wnętrze, w których zostaną wykorzystane powinno być jasne i przestronne, koniecznie z jasną podłoga i sufitem. Pamiętaj, ciemne barwy wymagają „słonecznego” towarzystwa. Z kolei delikatny błękit sprawdza się w sypialni, wycisza i uspokaja tworząc miejsce idealne na relaks.

Granat to dobre rozwiązanie dla różnych pomieszczeń, jako barwa główna (dla odważniejszych) oraz w dodatkach (dla każdego). W pokoju dziennym doda harmonii, wakacyjnego charakteru i atmosfery relaksu, w kuchni - czystości i lekkości, w sypialni pomoże odpocząć. 

Niebieski jest równie przyjemnym kolorem w elementach dekoracyjnych. To chłodny, ale jednocześnie wyrafinowany kolor, który wprowadzi ciekawą zmianę we wnętrzu.

Źródło zdjęć: pinterest.com/homebook.pl

Galeria zdjęć

16 maja 2017   Komentarze
#wnętrze #aranżacja wnętrz #niebieski

Podobne wpisy

Instagram

archiwum