Jaką rolę odgrywa oferta wykończenia pod klucz dla deweloperów?

Deweloperzy coraz częściej decydują się na wykańczanie wnętrz pod klucz. Wsparcie doświadczonej pracowni architektonicznej jest bezcenne dla osób decydujących się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim. Projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb, realizacja wykonana przez sprawdzoną ekipę i brak obowiązków związanych z nadzorem nad przebiegiem prac sprawiają, że usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Żyjemy w czasach, w których czas ma coraz większą wartość. Nadmiar obowiązków i ciągły pośpiech sprawiły, że staramy się delegować coraz więcej zadań. Nie inaczej jest w przypadku kupna i wykończenia mieszkania. Możliwość zakupu nieruchomości, organizacji kredytu oraz projektu i realizacji aranżacji wnętrz w jednym miejscu staje się coraz bardziej pożądaną usługą. W wykańczaniu wnętrz pod klucz specjalizuje się między innymi warszawska pracownia Decoroom. Jak wygląda współpraca z biurem od strony dewelopera?

Schemat działania

Każdy deweloper ma inne wymagania i oczekiwania wobec biura projektowego. Do każdej współpracy pracownia podchodzi w sposób indywidualny i elastyczny. Wspólnie z partnerem dobieramy najlepszy schemat działania, mający sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających inwestorów. Możliwe jest stworzenie przez pracownię kilku koncepcji układów funkcjonalnych – architekt przedstawia lokal w różnych układach funkcjonalnych. Sugeruje też najlepsze rozwiązania w salonie, kuchni, sypialni, łazience. Istotne jest także wsparcie procesu zmian lokatorskich: dzięki współpracy z biurem projektowym klienci mogą przy pomocy architekta zaprojektować nowe układy pomieszczeń w lokalu, który kupili.

Jak pracownia Decoroom może jeszcze wspomóc dewelopera?

  • Pracownia może również odpowiadać za stworzenie moodboardu w biurach sprzedaży, na których są rzuty lokali z wybranymi przez architekta inspiracjami oraz materiałami
  • Może także odpowiadać za stworzenie wizualizacji lokali – na początku współpracy architekt może zaproponować wykończenie zgodnie z wybranym stylem i przygotować wizualizacje pomieszczeń.
  • Deweloper może otrzymać gotowy projekt zmian lokatorskich. Architekci Decoroom wspierają działania w zakresie projektu i są w stanie przygotować projekt techniczny zgodnie z wytycznymi dewelopera.
  • Zakres usług może obejmować także wykończenie lokalu pokazowego dla klientów zainteresowanych kupnem mieszkania. W lokalu pokazowym mogą odbywać się spotkania z klientami.
  • Decoroom oferuje również udostępnienie Showroomu, w którym klienci mogą zapoznać się z ofertą.

Zakres współpracy jest bardzo elastyczny i zależy od indywidualnych potrzeb dewelopera.

Oprócz tych możliwości pracownia organizuje również warsztaty dotyczące trendów wnętrzarskich dla klientów inwestycji, prowadzi wspólne kampanie reklamowe w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, LinkedIn) oraz oferuje połączenie komunikacji marketingowej na stronach internetowych. Wszystkie te działania uwydatniają atrakcyjność mieszkań, a co za tym idzie – pozytywnie wpływają na ich sprzedaż. Inwestor ma możliwość zwizualizowania swojego przyszłego mieszkania i poznania możliwości, które daje przestrzeń, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie.

decoroom wykończenie wnętrz projekt

Trend czy stała tendencja?

Według pracowni Decoroom usługa wykańczania pod klucz nie jest jedynie przejściowym trendem, a raczej tendencją, która zostanie z nami na dłużej. Z przeprowadzonych przez biuro badań wynika, że oferta świadczeń związanych z wykańczaniem mieszkań będzie się rozwijać. Na atrakcyjność tego typu usług wpływa przede wszystkim ich kompleksowość – inwestorzy, którzy nie mają czasu, bo są pochłonięci pracą, życiem rodzinnym czy podróżami, mogą bez obaw oddać swoje przyszłe mieszkanie w ręce ekspertów. Jakość i termin realizacji zabezpiecza gwarancja. Najlepiej zawrzeć umowę z firmą wykończeniową na jak najwcześniejszym etapie działań, co zapewnia stałość cen i rezerwację profesjonalnej usługi bez stresu, że pracowni zabraknie terminów.

ROBYG NOWYM PARTNEREM DECOROOM

Początek współpracy

Jak nawiązanie współpracy z firmami wykończeniowymi wygląda z perspektywy deweloperów? Zapytaliśmy o to Annę Jakubowską, eksperta ROBYG, oraz Joannę Wojewodę, eksperta Platformy Mieszkaniowej.

– Pomysł na współpracę z pracownią oferującą wykończenie pod klucz zrodził się z potrzeby naszych klientów i chęci zaproponowania im kompleksowej obsługi przy zakupie mieszkania. Coraz częściej klienci rezygnują z osobistego koordynowania procesu wykończenia i szukają wsparcia. Chcemy odciążyć ich w codziennych obowiązkach, a jednocześnie zagwarantować usługę doświadczonych architektów i wykonawców. Zdecydowaliśmy się na kooperację z Decoroom, ponieważ to firma, która już od 12 lat działa w branży – wyjaśnia Joanna Chojecka ROBYG.

Z kolei Joanna Wojewoda, ekspert Platformy Mieszkaniowej, dodaje:

– Coraz więcej naszych klientów zainteresowanych jest kompleksową usługą wykańczania wnętrz. Już podczas pierwszych spotkań, z własnej inicjatywy, inwestorzy pytają o możliwość tego typu świadczeń. Dzięki współpracy z Decoroom mamy pewność, że marzenia naszych inwestorów o idealnym miejscu do życia zostaną zrealizowane w atmosferze zaufania i bez zbędnego stresu.

Jak zostać Partnerem?

– Coraz więcej naszych nowych Partnerów z zaangażowaniem opowiada o klientach, którzy podczas zakupu mieszkania pytają również o wykończenie lokalu. W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy coraz częściej zgłaszają się do nas deweloperzy z propozycjami kooperacji. Nie każdy deweloper może jednak zostać naszym partnerem. Zależy nam na współpracy z firmami, które posiadają w swojej ofercie budynki spełniające normy, lokale w dobrym stanie technicznym. Proces weryfikacji Partnera jest bardzo rozbudowany. Zależy nam na dobrych relacjach i kompleksowej współpracy. Przygotowujemy układy funkcjonalne mieszkań, wizualizacje, materiały marketingowe, łączymy reklamę w social mediach – wyjaśnia Michał Szymański, Dyrektor Działu Sprzedaży Decoroom.

 

Skontaktuj się z nami!

Galeria zdjęć

7 czerwca 2021   Komentarze
#deweloper #wykończenie pod klucz #współpraca

Podobne wpisy

Instagram

archiwum