Nowoczesne mieszkanie dla rodziny

Kiedy cała rodzina wprowadza się do nowego mieszkania musi być ono doskonale przystosowane do potrzeb nowych domowników. Mieszkanie do nieśpiesznego cieszenia się życiem, celebrowania chwil przy kawie, zabawie z dziećmi, przyjazne do pracy i przyjmowania gości przy dużym stole. Jasne, funkcjonalne, czerpiące inspirację z natury. Te wszystkie wytyczne musieli zrealizować nasi architekci. Sami zobaczcie efekty, nie będziecie żałować!

Nasza praca w tym mieszkaniu zaczęła się bardzo wcześnie, bowiem już na etapie budowy, w mieszkaniu zostały wprowadzone zmiany lokatorskie. Wszystko po to aby mieszkanie było jeszcze bardziej funkcjonalne i przyjazne lokatorom. Przestrzeń zostało podzielone na część dzienną z połączonym salonem z kuchnią, łazienką oraz część prywatną z sypialniami w połączeniu z prywatną łazienką. Burzenie ścian było tutaj niemalże niezbędne, bowiem zamknięta kuchnia i długie, nieustawne pokoje nie sprawdziłyby się najlepiej przy licznej rodzinie, a taka decyzja zaowocowała dodatkową przestrzenią przeznaczoną na garderobę i dyskretnym schowkiem na pralkę i suszarkę. Architekci położyli duży nacisk na użyteczność i funkcjonalność, dzięki temu mieszkanie można dostosować do zmieniających się potrzeb domowników.

Fundamentem całego mieszkania stała się ciepła, drewniana podłoga, a dominującym kolorem biel w towarzystwie szarej i czarnej zabudowy. Mieszkanie jest dobrze zorganizowane, jest lekkie w odbiorze, przyjazne i przytulne pomimo panującego minimalizmu. Dzięki temu wspólne gotowanie, jak i czas luzu i zabawy z dziećmi wpisują się w jego charakter. Mieszkanie zapewnia jego użytkownikom kilka cichych pokoi, które mogą być wykorzystane zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Z drugiej strony, rozkład mieszkania umożliwia rodzicom przez cały czas obserwacje swoich pociech. Wszytko to jest możliwe dzięki otwartemu salonowi. On sam może służyć jako plac zabaw, gdy w tym samym czasie rodzice nawet podczas gotowania w kuchni, będą mieć je przez cały czas na oku.

Wykończenie wnętrz mieszkania utrzymana jest w stylu nowoczesnym, oparte na meblach wykonanych według indywidualnego projektu. Dzięki temu przestrzeń w mieszkaniu wykorzystana jest idealnie, a powstała aranżacja jedyna w swoim rodzaju. Kreatywnie zaprojektowane zabudowy wnękowe mieszczą wszystkie rzeczy lokatorów. Są niemalże nie widoczne i stanowią integralną całość przestrzeni.

Kuchnia w tym mieszkaniu to serce domu. Pomimo prostej, minimalistycznej formy zachwyca funkcjonalnością. Długi pas roboczy, wysoka zabudowa aż po sam sufit i sprzęty AGD zamontowane w tzw. zabudowie słupkowej sprzyjają kulinarnym eksperymentom. Blat i cześć szafek miała być biała, natomiast fornir miał ocieplić całość. Dopełnieniem zabudowy jest ciemny akcent – komin pomalowany grafitową farbą oraz szklane lampy, które miały być niemalże niewidoczne i nie dzielić przestrzeni. Światło naturalnie miało przepływać pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Styl kuchni miał określać resztę mieszkania.

Dlatego przechadzając się po tym sporym, bo aż ponad 100 m mieszkaniu, czuć atmosferę spokoju, harmonii i przyjemnej rodzinnej atmosfery. Mieszkanie wprost idealne dla nowoczesnej familii, prawda?

 

Galeria zdjęć

24 kwietnia 2017   Komentarze
#progi #mieszkanie #architekt #architekci

Podobne wpisy

Instagram

archiwum