Nowoczesny przedpokój w bloku – jak go urządzić?

 

Przedpokój jest wizytówką każdego mieszkania i zapowiedzią tego, co znajdziemy w jego wnętrzu. Niestety bywa często pomijany w procesie wykończenia, ponieważ inwestorzy skupiają się na innych pomieszczeniach albo nie mają pomysłu na aranżację takiej przestrzeni. Jak urządzić przedpokój? Architekci z naszej pracowni podpowiadają.

W nowo powstałych blokach przedpokój stanowi zazwyczaj niewielką część mieszkania. Jednak nawet niewielkie pomieszczenie być nowoczesne i przyciągać uwagę. Wszystko zależy od materiałów, kolorystyki i elementów dekoracyjnych, które zastosujemy. Ważne, aby przestrzeń była uporządkowana. Oto nasze porady na nowoczesny przedpokój w bloku:

Aranżacja ścian

Zacznijmy zatem od ścian. W niewielkich pomieszczeniach, takich jak przedpokój, idealnie sprawdzą się jasne kolory. To pozwoli nam optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze. Rekomendowane są przede wszystkim odcienie:

 • bieli,
 • pudrowego różu,
 • beżu,
 • szarości.

Fajnym zabiegiem może okazać się również łączenie kolorów na zasadzie kontrastów – jasne z ciemnymi. Takie zestawienie wizualnie rozszerzy przestrzeń. Jeśli chodzi o materiały, to opcji jest kilka:

 • farba,
 • imitacja cegły,
 • imitacja betonu,
 • kamienia, a nawet drewniana boazeria.

Miłośnicy tapet nie muszą się martwić – można je położyć także w przedpokoju. Należy unikać jednak tych wzorzystych i wielobarwnych.

Podłoga w nowoczesnym przedpokoju

Podłoga w przedpokoju powinna być przede wszystkim wkomponowana w całość aranżacji, odporna na zabrudzenia i trwała. Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w takich pomieszczeniach jest gres. Swoje zastosowanie znajdzie w nim również posadzka kamienna czy przemysłowa, np. żywiczna. Miłośnicy naturalnych materiałów mogą postawić np. na podłogę drewnianą z drewna egzotycznego. Ważne, aby podłoga była dobrana do reszty mieszkania na zasadzie podobieństw albo kontrastów.

Przedpokój w bloku - pomysły

Dobór oświetlenia

Przy aranżacji nowoczesnego przedpokoju w bloku powinniśmy kierować się zasadą „im więcej światła, tym lepiej”. Wszystko jednak zależy od kształtu i wielkości pomieszczenia.

 • Przy niewielkim metrażu i kwadratowym kształcie rekomendujemy zamontować na suficie pojedyncze źródło światła.
 • Jeśli pomieszczenie jest wąskie i długie, dobrze jest równomiernie rozmieścić kilka źródeł światła
 • W dużych przedpokojach powinniśmy zaplanować kilka punktowych źródeł światła, np. w postaci reflektorów czy kinkietów.

Szafa i lustro

Kiedy mowa o wyposażeniu przedpokoju, to nasuwa nam się na myśl pojemna szafa i lustro, bo przecież przed wyjściem trzeba się przejrzeć. Warto wiedzieć, że lustra działają na korzyść małego przedpokoju, bo je doświetlają i optycznie powiększają. Rodzaj zwierciadła powinniśmy dobrać pod kątem wielkości korytarza, jego stylu oraz indywidualnych potrzeb. Możemy je powiesić na ścianie albo postawić na lustrzane fronty szaf. Niezależnie od wyboru – lustro to świetna decyzja.

Przedpokój w bloku - inspiracje

Nowoczesny przedpokój z siedziskiem

Należy pamiętać, że przedpokój to nie tylko wizytówka mieszkania. To pomieszczenie, które pełni pewną konkretną funkcję, np. jest miejscem do zakładania butów i ich przechowywania. W tym celu powinniśmy pomyśleć o pojemnej szafce i np. siedzisku, które ułatwi nam codzienne czynności. Może to być np. stylowa ławka bądź praktyczna szafka na obuwie z funkcją siedziska. Fajnym rozwiązaniem będzie również wykonanie mebli na wymiar z wieszakami na płaszcze i siedziskiem.

Elementy dekoracyjne

Nowoczesny przedpokój w bloku powinien wyróżniać się charakterystycznymi elementami. Mogą to być np. oryginalne plakaty, wiszące kwietniki, zdjęcia rodzinne czy inne grafiki. Dzięki stworzymy atmosferę mieszkania, która będzie zauważalna już od przekroczenia progu.

Jak urządzić przedpokój w bloku - inspiracje

 

Skontaktuj się z nami!

Podobne wpisy

Instagram

archiwum