Kwartalnik "Property Journal" o światowym standardzie fit out w Polsce | Decoroom

2019-01-22

Kwartalnik "Property Journal" o światowym standardzie fit out w Polsce

"Property Journal” kwartalnik prezentujący najaktualniejsze informacje z branży, postanowił zgłębić również sektor branży wykończeniowej. Na łamach portalu możemy zapoznać się z aktualną sytuacją usługi kompleksowego wykończenia mieszkania "pod klucz" oferowanego na Polskim rynku oraz tego jak dana sytuacja wygląda za granicą.

"Udział w polskim rynku deweloperskim mieszkań kupowanych „pod klucz” nie przekracza 15-20 proc. Inaczej sytuacja wygląda za naszą południową granicą. W Czechach wszystkie mieszkania, które trafiają na rynek, są w pełni wykończone. Część z nich może zostać dodatkowo spersonalizowana pod względem funkcjonalności, użytych materiałów i wystroju. Dla przykładu, z tej opcji korzysta 80 proc. kupujących mieszkania realizowane przez czeską spółkę Skanska.  - Budowa i aranżacja mieszkań „pod klucz” to dla nas standard rynkowy, który moglibyśmy porównać do otrzymania kawy z mlekiem w restauracji – mówi Lukáš Maděra, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi klienta w spółce mieszkaniowej Skanska w Czechach." 

W Polsce większość klientów indywidualnych wciąż decyduje się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Widać jednak wzrost zainteresowania pakietem fit out, co po części wynika z rosnącej siły nabywczej Polaków. Jest to także wygodniejsze rozwiązanie dla klientów – nie muszą oni martwić się malejącą dostępnością fachowców, odległymi terminami realizacji czy uciążliwym poszukiwaniem materiałów wykończeniowych...

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA PROPERTY JOURNAL !

Ostatnio dodane